You are currently viewing Keçiören Petek Temizleme
Keçiören Petek Temizleme

Keçiören Petek Temizleme

Ankara Keçiören petek temizleme firmalarından olan Yörük Tesisat, ısınma ile ilgili tüm problemlerinizi aynı gün içinde bitiriyor. Evlerinizde, iş yerlerinizde, gittiğiniz otellerde, okullarda, hastanelerde artık sıklık ile kaloriferler kullanılıyor. Ama kaloriferlerin ömürlerini uzatmak ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için insanların da dikkat etmeleri gereken hususlar vardır. Mesela eğer kaloriferlerinizin yeteri kadar sağlam değilse o zaman her yıl bir kez bakım yaptırmak gerekiyor. Eğer güvenilir bir markanın kaloriferlerini kullanıyorsanız o zaman iki yılda bir kez petek temizleme yaptırmanız yeterli olacaktır. öncelikle neden petek temizleme ihtiyacı duyulduğunu öğrenmek gerekiyor. Bu kalorifer peteklerinin içerisinde su vardır. Yani sıcak su öncelikle peteği ısıtır petekler de bizleri ısıtır. Ama işin içerisinde su varsa o zaman kireç de kaçınılmazdır. Çünkü Türkiye’deki sular kireçlidir ve kalorifer peteklerinin içlerinin girintili çıkıntılı olmaları da bu peteklerin içerisinde kireçlerin birikmesi için mükemmel bir ortam oluşturmaktadır. Bu nedenle de Petek Temizleme önemli bir durumdur. Ama pek çok kişi Keçiören’de Petek Temizleme konusunda iddialı olsa da ne yazık ki insanların zor durumda kalmasına neden olabiliyor. Kimse peteklerinin garanti kapsamından çıkmasını istemez. Bu nedenle de aklınızda bulunsun ki eğer peteklerinizi yerinden sökerseniz ne yazık ki garanti durumlarını riske atmış olursunuz.

Keçiören Petek Temizliği Yöntemleri

Petek temizliği için 3 yöntem söz konusudur. Günümüzde bu 3 yöntem de kullanılıyor ama ilk ikisi ne yazık ki temizlik için yeterli yöntemler arasında yer almıyor.

Keçiören Petek Temizleme
Keçiören Petek Temizleme
  • Petekleri yıkayarak temizleme yöntemi hem kullanıcılar hem de hizmet verenler için hoş bir uygulama değil. Çünkü bu peteklerin yıkanabilmesi için öncelikle yerlerinden sökülmesi ve fabrikalara götürülmesi gerekiyor. Bir kere bu durum peteklerin ne yazık ki garanti kapsamının dışına çıkmasına neden oluyor. bir de peteklerin içeri çelikten yapılmıştır. Çelik oksijen ile bir araya geldiği zaman paslanma yapan bir maddedir. Bu nedenle de taşıma sırasında peteklerin içerisine hava girmesi ve bu da peteklerin çürümesini hızlandırması büyük bir problemdir. Bu nedenle de Ankara’da Keçiören Petek Temizliği yöntemlerinden biri olan bu yöntem çok tercih edilmez.
  • İkinci yöntem birinci yönteme göre daha sık kullanılıyor ama bu yöntem de her zaman net bir sonuç elde etmiyor. Öncelikle bu yöntem kimyasal ile yıkama yöntemidir. Yani petek hiçbir şekilde sökülmez ve peteğin içerisine kimyasal madde verilir. Bu kimyasal madde içerideki kireci söker ve kimyasal doğal yollar ile kaloriferden çıkarılır. Bu yöntemin yeterli olmamasının sebebi sadece kaloriferin içini temizlemesi ve doğal yollar ile tam olarak sökülmüş olan kireçlerin dışarı çıkarılamamasıdır.
  • Son yöntem ve Ankara’da Keçiören Petek Temizliği için kullanılan en sık yöntem makine ile kimyasal temizliktir. Yani bunu ikinci yöntemden ayıran en önemli özellik bu temizleme yönteminde tüm tesisata bu kimyasalın verilmesidir. Makine ilk olarak basınç ile tüm tesisata bu kimyasalı iletir sonra da vakum yöntemi ile tüm kimyasalı ve pisliği makineye geri çeker. Bu sayede de tam anlamı ile petek temizliği sağlanmış olur.

Bu nedenle de Keçiören Petek Temizliği için her zaman üçüncü yöntemi tercih etmek gerekiyor. Zaten sizler de işini iyi bir şekilde yapan bir Keçiören Petek Temizliği firmasına başvurduğunuzda karşınıza bu seçeneği sunacaktır. Sizler de bu Keçiören Petek Temizliği yöntemini huzur ile tercih edebilirsiniz.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır? 

  • Kalorifer peteklerinizi temizletmek istiyorsanız o zaman petekleri sökerek temizleyen şirketlere başvurabilirsiniz. Bu şirketler öncelikle gelir ve sizlerin peteklerini söker. Sonra da onları başka bir fabrikaya götürerek burada bir güzel temizler ve geri getirir. Bu yöntem zamanında sıklıkla kullanılmış olsa da aslında 2 büyük dezavantajı vardır. Birincisi peteklerin yerlerinden sökülmesi demek içlerine oksijen girecek demektir. Oksijen her zaman peteklerin daha çabuk çürümesine neden olur. Bu da garanti kapsamından düşmesine neden olur. İkinci bir dezavantaj ise sadece petekler temizlenir ama kirler sadece peteklerde birikmiyor aynı zamanda da tesisat borularında da birikiyor. Ama orayı temizlemezseniz petekleri temizlemenin de bir anlamı kalmıyor.
  • Keçiören Petek Temizleme yöntemlerinden bir diğeri de kimyasal kullanarak yapılan temizliktir. Bu da sıklıkla kullanılıyordu ama bunun da büyük bir dezavantajı var ve birincisi ile de neredeyse aynıdır. Çünkü bu kimyasalı petek içerisine veriyorlar. Yani yine sadece petek içi temizleniyor yani tüm tesisat temizlenmiyor.
  • Keçiören Petek Temizleme işlemlerinde en çok kullanılan yöntem ise makine ile kimyasallı temizliktir. Bu yöntemi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği tüm tesisatı temizlemesidir. Nasıl oluyor diye soracak olursanız öncelikle kimyasallı su peteğin içine veriliyor. Ardından da petek makineye bağlanıyor ve basınç sayesinde bu kimyasallı su her yere ulaşıyor. Tüm kireçler söküldüğü zaman ise makine bu sefer vakum işlemi yapıyor ve tüm su ve pislik bu vakum sayesinde geri çekiliyor. Bu sayede de tam bir Keçiören Petek Temizleme işlemi yapılmış oluyor.

Keçiören Petek Temizleme Firmaları

Öncelikle sizler de Ankara Keçiören’de Petek Temizleme firması arıyorsanız her zaman kriter belirlemelisiniz kendinize. Çünkü bu devirde güvenilir ve işini de gerçekten iyi yapan bir Keçiören Petek Temizleme firması bulmak oldukça zordur. Bu nedenle de iyi bir araştırma yapın ve Keçiören Petek Temizleme firması konusunda yakınlarınızın önerilerine de uyun.

Sosyal Medyada Paylaş