Tıkanıklık Açma Ankara

Gider Tıkanıklığının Nedenleri?

Ankara’da konut yoğunluğu fazla olduğu gibi, tıkanıklık sorunları en fazla tuvaletlerde görülmektedir. Kağıt atıkların çöp kutusu yerine giderlere atılması tıkanıklığın birincil nedenidir. Bunun yanı sıra, bilhassa eski yapılardaki tesisat sisteminin yıpranmış olması ya da başka dairelerde meydana gelen tıkanıklık probleminin tesisat sisteminde aksamaya yol açması gider tıkanıklığına sebep olan nedenler arasında yer alır.

Tuvaletlerde görülen tıkanıklık sorunun yanı sıra, Ankara tıkanıklık açma hizmeti mutfak ve banyo lavabolarında için de sıklıkla talep edilmektedir. Küvet ve lavabolarda görülen tıkanıklığın nedenleri arasında, tuvalet tıkanıklığını oluşturan sorunlar ile benzerlikler yer alsa da, atık yağların veya sabun artıkların lavabolarda birikmesi başlıca nedenler arasındadır. Bu nedenle, tıkanıklığa mahal vermemek için, atıkların giderlere atılmaması gerektiği gibi, temizlik uygulamalarında da dikkatli davranmak önem taşır.

Ankara Tıkanıklık Açma

Ankara gider tıkanıklığı açma uygulamalarında son yıllarda teknolojik görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Tıkanıklığın meydana geldiği bölgeyi tespit etmeden işlem yapmak, maddi zararlara neden olabildiği gibi, sorunun tekerrür etmesine veya daha büyük problemlerin oluşmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle, tıkanıklık açma hizmetlerinde teknolojik ekipmanların kullanılması şarttır.

Yörük Tesisat

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Tıkanıklık bireysel olarak kimyasal ve pompalama yöntemleri ile açılabilmektedir. Bu gibi yöntemler bazen yarar getirdiği gibi bazende istenmeyen sonuçlar getirmektedir. Kimyasal madde kullanımı yaparken çoğu kez el yada göz teması sonucu yanma ve kör olma durumları bile kaçınılmaz bir durum olabilmektedir. Bu gibi yöntemlerin yararından çok zararı olabildiğinden tıkanıklık açma firmalarından yardım almanızı tavsiye etmekteyiz. Robot ve kameralı tıkanıklık açma hizmeti veren firmalar özel ve geliştirilmiş yöntemler ile dakikalar sonra tehlike arz etmeden soruna kalıcı çözüm üretmektedirler. Tıkanıklık açmak için ilk önce tıkanıklığa neyin sebep olduğunun analizi yapılmalıdır. Analiz yapılırken görüntülü kamera sistemi en etkin yöntemlerdendir. Görüntülemeden sonra tıkanan maddeye yada cisme göre yayın ucuna bağlanan aparat robot sistemi sayesinde gider hattına salınarak tıkanıklık açılma işlemi tamamlanır. Tıkanıklık açma Ankara‘da 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Kırmadan Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Kırmadan gider açma işlemi için özel olarak tasarlanan, üstün Alman mühendisliğinin ürünü olan Rothenberger robotları ve ROCAM gider görüntüleme sistemleriyle, her tip tıkanıklığı kırmadan açabilmekteyiz. Ankara tıkanıklık açma servisimiz ev ve işyerinizin her yerinde kırmadan çalışır ve tıkanıklığı “garantili” uygulamalarla kolayca açar. Banyo ve mutfak gideri, lavabo ve tuvalet tıkanıklığı problemine kesin çözüm sunan Rothenberger R600 tıkanıklık açma robotlarımız, derin ve sert boru tıkanıklıklarında dahi kısa sürede sonuç alınmasını sağlar. Bu yeni robotlarla gerçekleştirilen kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma işlemi dahi çok kısa sürede tamamlanmaktadır. Her zaman robot ve makina ile tıkanıklık açılmaz. Tecrübeli sıhhi tesisatçı ustalarımız yılların deneyimi ile tıkanıklığın olduğu bölgeyi genellikle tahmin eder ve arıza tespitini yapar. Önemli olan tıkanıklığa sebep olan arızayı bulup tamir etmektir. 

Gider Tıkanıklığına Yol Açan Faktörler

Ankara Büyükşehir’de görülen tıkanıklık sorunlarının temel sebebi, yanlış kullanımdır. Atıkların tuvalet, banyo ya da mutfaktaki giderlere atılması zaman içerisinde giderlerin tıkanmasına yol açmaktadır. İç mekanlarda ortak kullanım alanı olan giderlere atılan atıkların biriktiği bölgeler tespit edildikten sonra yapılan açma işleminin ardından tıkanıklık sorunu çözülebilmektedir. Ancak bu işlem için alanında uzman olan firmalardan destek almak şarttır.
Ankara tıkanıklık açma hizmeti sunan firmalar arasında profesyonel şekilde hizmet veren ve teknolojik ekipmanlar kullanarak giderlerde yaşanan bu sorunu çözen servisler olduğu gibi, basit teknikler ile uygulama yapan servisler de vardır. Bu nedenle Ankara’da tıkanıklık açma hizmeti alırken, firmanın profesyonel olmasına ve gider tıkanıklığını profesyonel yöntemler ile açmasına dikkat edilmelidir. Kırmadan tıkanıklık açma hizmeti veren şirketlerden destek alma, iç mekanda görülebilecek ek sorunların önüne geçeceği gibi, tıkanıklık sorununun etkili bir şekilde çözülmesini sağlayacaktır. Basit yöntemler ile yapılan uygulamalar, tıkanıklığı çözemeyeceği gibi, binada yer alan diğer dairelerin de etkilenmesine yol açabilecektir. Bu nedenle tıkanıklık açma işlemi için uzman firmalardan destek alınmalıdır.

Ankara'da Tıkanıklık Sebepleri

Çankaya, gider tıkanıklığının oldukça fazla görüldüğü ilçelerden biri olmasının yanı sıra, bu bölgede tıkanıklık problemleri genellikle; ev, restoran, otel gibi alanları etkilemektedir. Mutfak lavabolarında yağ ve yemek artıklarının birikmesi; tuvaletlere yabancı maddelerin düşmesi ya da kağıt atıkların atılması ve banyo giderlerinde biriken sabun artığı, saç gibi maddeler tıkanıklığın temel nedenlerini oluşturmaktadır. Tıkanıklığı gidermek için, Ankara tıkanıklık açma hizmeti veren şirketlerden yardım alınması gerektiği gibi, bireysel çözüm teknikleri tıkanıklığın daha büyük sorunlara yol açmasına neden olabilir. Bu nedenle, gerek banyo ve mutfakta gerekse tuvaletlerde görülen tıkanma sorunlarını çözebilmek için profesyonel firmalardan yardım almak şarttır.

Ankara’da Gider Tıkanıklık Sebepleri

  • Kağıt peçetelerin, tuvalet giderlerine atılması ve zaman içerisinde borularda birikmesi
  • Klozet kapaklarının açık bırakılması sonucu, tuvalet giderlerine metal, demir gibi maddelerin düşmesi
  • Atık yağların, yemek artıklarının ve benzeri suda erimeyen maddelerin lavabolarda birikmesi
  • Tesisat sisteminin eski ya da yıpranmış olması nedeniyle, su aktarımını sağlayamaması

+90 553 618 34 75

Arayın Hemen Tıkalı Giderleri Açalım

Ankara'da Tıkalı Gider Bırakmıyoruz

Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerinde tıkanan giderleri en kısa zamanda ve en uygun fiyat garantisi ile açıyoruz. Evinizde, işyerinizde, ofisinizde, restoran veya otellerde her türlü gider, tuvalet, lavabo tıkanıklıklarını kolayca açarak siz değerli müşterilerimizin sıkıntılarını gideriyoruz. Başkent Ankara’da tıkanıklık açma hizmeti veren firmamız; teknolojik görüntüleme cihazları kullanarak, tıkanıklığın meydana geldiği alanı kısa sürede tespit etmekte ve tıkanmış alana yaptığı uygulamalar sayesinde tıkanmayı en kısa zamanda çözmektedir.